Szolgáltatások
Masszázs
A masszírozás minden kétséget kizáróan a legrégibb kezelési módok közé tartozik. Ösztönös művelet, melyet őseink is alkalmaztak a testi fájdalmaik megszüntetésére simogató, nyomkodó mozdulatokkal. Az emberiség gyógyító eljárásainak egyik legősibb módja a gyógymasszázs. A gyógymasszázs mechanikai tevékenység, része a mechanoterápiának. A test szöveteinek kézzel történő megdolgozása. A test felületén meghatározott fogásokkal, meghatározott sorrendben, kezelési céllal alkalmazott mechanikai inger, melyre a kialakuló válaszreakció a fizikális gyógyhatás. Pozitív hatásai többek között:
Masszázsok fajtái:
Milyen eseteknél kell alkalmazni a masszázst?
Gyógytorna
A gyógytorna az a fizioterápiás módszer, amellyel az egyes mozgásszervi panaszokat, sérüléseket a legtöbb esetben hatékonyan kezelni tudjuk.
A gyógytorna az állataink körében is egyre elterjedtebb, mind prevenciós mind pedig rehabilitációs céllal. A kezelések elsődleges célja a fájdalom csökkentése, az ízületi mozgások javítása és teljessé tétele, illetve a normál izomzat felállítása vagy regenerálása.
A gyógyulás fontos része a gyakorlatok személyre szabása, problémához igazítása, ezért a fizioterapeuta minden esetben az állat aktuális állapotának függvényében változtathat a gyakorlatokon és a terápián.
A gyógytorna formái:
Mágnes Terápia (Bemer)
A mágnesterápia a fizioterápiás eljárások egyike, mely a mágneses erő pozitív hatásait aknázza ki, és a test energetikai rendszerére hat. Elsősorban mozgásszervi panaszokra, gyulladásokra és a fájdalom csökkentésére alkalmazzák, továbbá a sérülések utáni regenerációs folyamatok felgyorsítására. A kezelésnek nincsenek mellékhatásai, segítségével pedig nemcsak a regeneráció gyorsítható fel, hanem nagymértékben csökken a fájdalom is. Ha a probléma nem súlyos, akár önálló kezelésként is alkalmazható. Súlyosabb esetben azonban – például törések esetén – kizárólag kiegészítő kezelésként jöhet szóba.
Milyen esetekben alkalmazhatjuk:
Terápiás Ultrahang (hamarosan)
Az ultrahang terápia olyan fizikoterápiás módszer, mely fájdalom-csillapító és gyulladáscsökkentő hatású. Ezzel hatékonyan lehet kezelni az olyan mozgásszervi elváltozásokat, mint a bursitis (az ízületek mentén lévő folyadékkal teli zsákok gyulladása), izom-húzódások és szakadások, izomrándulások és szalagsérülések, vagy az ízületi mozgásbeszűkülés, kontraktúra.
Hogyan működik egy ultrahang-terápiás eszköz?
Az ultrahang készülékeknek belsejében egy kis kristály található. Amikor elektromos töltés éri ezt a kristályt, az gyorsan rezeg, piezo-elektromos hullámokat keltve (elektromos töltés, amely egyes szilárd anyagokban felhalmozódik). Ezek a hullámok az ultrahangos hangfejből ultrahang hullámokként
távoznak. A kezelés során az ultrahang hullám behatol a sérült szövetekbe, ahol fokozza a véráramlást és a kavitációt. Ezzel segít felgyorsítani a sejtfolyamatokat – így gyorsabban gyógyulnak általa a sérült szövetek.
Az ultrahang terápiához egy mikrofonra hasonlító jelátalakító fejet (transzducert) használok, ez képes a hanghullámok generálására. A kezelendő testrészre kis mennyiségű gélt viszünk fel, majd az ultrahang készülékhez csatlakoztatott transzducert a gélre helyezzük, és kis körökben mozgatjuk. Úgy állítom be a készüléket, hogy a szükséges mélységű és intenzitású hanghullámot adja le.
Fontos megjegyeznem, hogy az ultrahangos kezelés nem okoz kellemetlen érzést vagy fájdalmat.